Pylové alergie

kytkaVzhledem k epidemiologické situaci se všechny sobotní prevence pylových alergií ruší.
Pacienti, kteří nejsou v karanténě a nutně potřebují preventivní ošetření se mohou dostavit po-pá 9-12 hod. do ordinace.

Zákaz vstupu pacientům v karanténě nebo pacientům s teplotou nad 37 C, kašlem a chřipkovými příznaky. Lékaře kontaktujte pouze telefonicky.

Nabízíme Vám unikátní léčbu pylových alergií pomocí laserové akupunktury a homeopatie Alergie je nepřiměřená přehnaná odpověď organismu na setkání s alergenem. Projevuje se většinou různě závažným místním nebo celkovým otokem kůže nebo sliznic, zánětem, překrvením, pálením, sekrecí ze sliznic, někdy dušností nebo ekzémem.

Protože množství postižených pylovou alergií neustále stoupá a klasická léčba jako vakcíny, autovakcíny, podávání antihistaminik či mastí se často míjí účinkem nebo má některé nepříjemné vedlejší účinky, snažíme se již přes 33 let vypracovat alternativní metodu, která by měla dobrý terapeutický účinek, neměla pro pacienta nepříjemné účinky a umožňovala mu co nejpohodlnější léčbu s co nejmenším životním omezením.

Postupně jsme tuto metodu zdokonalili až do dnešní podoby, kdy základem léčby je terapeutické sezení 1x za měsíc v období únor až srpen. Celé sezení trvá asi 10 minut (což je 5-6x 10 minut za celý rok). Z původní akupunktury jsme pro bezbolestnost přešli na laserovou akupunkturu aktivních bodů na obličeji, hrudi a horních končetinách. Z dřívější jednoduché homeopatie jsme vytvořili kombinovanou homeopatický lék, který výborně doplňuje laserovou akupunkturu.

Dnes tedy 5 minut laserové akupunktury a homeopatické léčby jedenkrát za měsíc a většina pacientů může zapomenout na denní užívání chemických léků na alergické potíže všeho druhu a na omezování ve svém životě.

Hromadné termíny ošetření

zrušeno

Pacienti, kteří se nemohou dostavit na hromadné ošetření v plánovaných sobotních termínech mají možnost náhradního termínu
každé pondělí a čtvrtek od 9. do 12. hod.

  Tyto náhradní termíny mají přípatek
100 Kč k obvyklým cenám.

Časté otázky

Z čeho se léčba skládá ?
Tato léčba je kombinací laserové akupunktury a homeopatie.

Co je to laserová akupunktura a je bolestivá ?
Jedná se o působení tenkého světelného paprsku na určité akupunkturní body kolem nosu a zápěstích. Paprsek je zcela nebolestivý, nezanechává žádné stopy ani vedlejší účinky, nepálí a nic nepoškodí. Doba působení je asi 30 sekund na každý ze 6 používaných bodů.

Co obsahuje homeopaticum ?
Skládá z několika homeopatických přípravků a obsahuje větší množství látek přírodního původu naředěných dle odborného předpisu těsně před léčbou.

Jaké jsou výhody a nevýhody proti jinému způsobu léčby?
Výhody: u většiny pacientů spolehlivý účinek, prakticky neomezený způsob života, léčba 1x za měsíc, žádná únava a ospalost. Od března 2018 došlo k drobné úpravě složení směsi injekce, pro současnou nedostupnost jednoho z homeopatik. Toto může u některých pacientů oslabit nebo zkrátit působení injekce. Původní homeopatikum intenzivně sháníme.
Nevýhody: někdy dražší léčba než doplatky na léky (záleží jaké léky užíváte)

Na jaká onemocnění tato léčba se používá ?
Hlavní indikací je léčba sezónních alergických rým (tzv. senné rýmy), dále alergického astmatu a zánětů víček a spojivek očí. Hlavním alergenem proti kterému působí je tedy pyl.Dobré výsledky jsou ale i u ekzémů, kopřivky, svědivých stavů, zlepšují i sluneční alergii.

Je tato metoda spolehlivá a jak dlouho působí ?
U lehčích a středně těžkých alergií jsou výsledky zcela spolehlivé, pacienti jsou bez obtíží a mohou po celou dobu do příštího sezení žít běžným životem bez omezení a dalších léků.Těžké stavy nebo lidé vystavení velké expozici alergenů mají sice výraznou úlevu, ale někdy jsou nuceni použít i některý další lék, který jinak běžně užívali. Asi po 3 týdnech se již mohou objevovat mírné příznaky a potíže.

Je možno tuto metodu kombinovat s jinou léčbou alergií?
Ano.Metoda nemá žádné kontraindikace a v případě potíží lze použít všechny běžně používané léky na alergii (tabletové, inhalační či injekční). Také při jiném onemocnění může pacient dostat potřebný lék bez ohledu na tuto léčbu.

Jsou některé stavy,kde tuto léčbu nedoporučujete?
Léčba není vhodná při teplotě nebo výraznějším neklidu pacienta. Pro neklid nebo strach není vhodná u dětí do 3 let věku (laser v oblasti nosu a očí). U celkově závažných stavů po konzultaci s lékařem.

Kolika sezení a kdy se mohu zúčastnit?
Pro celou pylovou sezónu doporučujeme alespoň 5 z 6 prováděných sezení. Pacienti s převahou alergie na jarní pyly hlavně prvých 5 sezení, pacienti s pozdějším výskytem hlavně 2.-7.sezení. Ti, kteří mají potíže od jara až do pozdního léta doporučujeme účast na všech
7 dávkách. Vzhledem k zaměstnání dospělých a dětí ve škole se tato sezení pořádají zásadně v sobotu a to vždy 1x v měsíci, od února do srpna včetně. Pokud se ze závažných důvodů některého sezení nezúčastníte, je nutné v následujícím měsíci počítat se zhoršením potíží
a s nutností používat léky.

Jak dlouho mě bude tato léčba chránit před potížemi?
Při účasti na všech sezeních je ochrana zajištěna v době od prvé léčby do konce srpna, tedy prakticky asi 6 měsíců hlavní pylové sezóny. Po účasti na několika ročnících dochází u značné části pacientů k výraznému snížení projevů alergie i bez další jakékoliv léčby.

Je třeba se objednávat a kde?
Před Vaším prvním sezením je třeba se objednat na tel.č.: 377 328 856. Při dalších sezeních již budeme s Vaší účastí počítat automaticky.

Hradí tuto léčbu zdravotní pojišťovny ?
Přestože ušetří zdravotní pojišťovny velké částky za drahé léky, tuto preventivní léčbu bohužel nehradí. Léčbu si uhradí každý pacient sám při registraci na každém jednotlivém sezení. Jednotlivé sezení v hromadném termínu stojí 800 Kč.

Kde se tato léčba provádí?
Léčbu provádí Zdravotnické zařízení Medicentrum Biomed s.r.o., náměstí Míru 3, Plzeň. Orientační body: Český Rozhlas, základní škola na nám. Míru, budova vedle školy.

Co při kombinovaných alergiích pyly + potraviny, roztoči, slunce atd.?
I zde dojde k zlepšení alespoň části potíží z jiných alergenů a rádi Vám poradíme jaké jsou další možnosti kombinace této léčby s jinými netradičními protialergickými prostředky.

Máte s touto léčbou již zkušenosti ?
První léčbu touto metodou jsme prováděli v roce 1981, takže máme za sebou již více jak 37 let zkušeností.